PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA W ŚREMIE, ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA
W ŚREMIE, ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Nowi błogosławieni wzorem pokonywania trudności

Bóg daje nam nowych błogosławionych w trudnych czasach, byśmy patrząc na nich, mieli odwagę pokonywać przeciwności, byśmy nie tracili nadziei i podejmowali swoje zadania otwierając serce dla drugiego człowieka – powiedział Prymas Polski, abp Wojciech Polak podczas briefingu po uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Wraz z m. Judytą Olechowską FSK zgodził się, że w ewangelizacji – zwłaszcza dziś – nie chodzi o słowa, ale o czyny i postawę życiową.

Matka Judyta Maria Olechowska, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża podkreśliła podczas briefingu, że beatyfikacja Matki Elżbiety Czackiej oznacza, iż droga, którą szła jest drogą pewną i wszyscy, którzy chcą, mogą tą drogą podążać.

– Matka mówiła nie tyle słowami, co świadectwem życia – podkreślił m. Olechowska. – Chcemy się od niej uczyć pochylenia nad drugim człowiekiem i ukochania Boga ponad wszystko – dodała. Zwróciła też uwagę, że obydwoje nowi błogosławieni mieli jedno w sercu – Pana Boga. – Jak Bóg będzie na pierwszym miejscu, będzie dobrze i będzie to pewna droga – powiedziała.

Prymas Polski, abp Wojciech Polak podkreślił, że w tym wyjątkowym dniu w sposób szczególny uświadomił sobie, jak wielki jest Pan Bóg i że trzeba Mu dziękować za życie i powołanie tych dwojga. – To są błogosławieni czasów trudnych. Pan Bóg daje nam ich w trudnych czasach, byśmy nie tracili nadziei, byśmy patrząc na pokonywanie przeciwności przez nich mieli odwagę, nie bali się rzeczywistości. Żebyśmy odważnie podejmowali swoje zadania i odważnie otwierali serca dla drugiego człowieka – powiedział.

Odpowiadając na pytanie o to, w jaki sposób zachęcać dziś do wiary młodych m. Olechowska podkreśliła, że nie chodzi o słowa. – Najbardziej przemówi do młodych nasze życie – powiedziała. Zwróciła też uwagę, że matka Czacka nie chciała być wielka, chciała być narzędziem Pana Boga, podporządkowanym Jego woli.

– Młodzi dziś patrzą, czy za słowami idzie postawa. To jest klucz do ewangelizacji – potwierdził prymas.

Spotkanie poprowadził red. Tomasz Królak z KAI.

ekai.pl

Msze Święte

NIEDZIELA
07:30
09:00
10:15    suma
11:30    z dziećmi   
12:45
19:00

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
07:00    
18:00    
18:30    

SOBOTA
07:00 
18:30