Parafia Najświętszego Serca Jezusa w Śremie,

Archidiecezja Poznańska

Msza Święta w intencji małżeństw starających się o potomstwo

Dodano: 03.10.2022

Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie, to wyjątkowe miejsce, do którego przyjeżdżają pielgrzymi z całej Polski prosić o dar potomstwa dla siebie lub swoich bliskich.

Początki sanktuarium są owiane legendą. Pewien stolarz, mieszkaniec Matarni, w czasie srogiej zimy, podczas szalejącej zamieci, wyruszył pieszo do odległego o 10 km Gdańska, aby sprowadzić lekarza dla oczekującej rozwiązania żony, której stan zdrowia znacznie się pogorszył. W trakcie tej wędrówki tracił stopniowo siły, aż upadł z wycieńczenia.

Wówczas – jako człowiek głębokiej wiary – zaczął żarliwie modlić się, błagając Boga o ratunek dla siebie, swojej żony i jeszcze nienarodzonego dziecka. Nagle pojawiła się przed nim oświetlona niezwykłym światłem piękna postać Brzemiennej Niewiasty. Powiedziała mu, że może spokojnie wracać do domu, bo żona już urodziła syna i czuje się dobrze. Stolarz zawrócił z drogi i ostatkiem sił dotarł do domu. O cudownym wydarzeniu opowiedział kilka dni później cystersom w oliwskim opactwie. Zakonnicy postanowili uczcić to wydarzenie wystawiając kapliczkę. Wieść o cudzie Maryi szybko się rozniosła. Na miejscu zdarzenia zaczęli zbierać się wierni. Większość z nich stanowiły kobiety, które nie mogły urodzić dzieci, bądź spodziewały się potomstwa. Każda z nich – zgodnie z istniejącym zwyczajem – przynosiła ze sobą woreczek z ziemią, z której z czasem powstał okazały kopiec. Na szczycie wzgórza, w środku lasu, cystersi wznieśli drewnianą kapliczkę, a w niej umieścili figurę Matki Bożej Brzemiennej.

5 czerwca 1999 roku Sanktuarium odwiedził papież Jan Paweł II, zatrzymując się przy Figurze Matki Bożej Brzemiennej. Ojciec święty Pobłogosławił i zawierzył całe dzieło opiece Świętej Rodziny.

Wiele osób które w tym szczególnym miejscu z ufnością oddają się w opiekę Matki Bożej Brzemiennej, doświadczają cudu uzdrowienia ciała, a przede wszystkim duszy. W tym miejscu słowa: „Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego” nabierają realnego kształtu. Tutaj to co niemożliwe staje się możliwe.

Przyjedź. Razem z Maryją proś o dar nowego życia !

 

Szczęść Boże,

Wiemy jak trudną drogę muszą przejść małżeństwa, które wiele lat bezskutecznie starają się o potomstwo, bo sami nią idziemy. To droga pełna bólu, wyrzeczeń, rozczarowań. Naszym pragnieniem jest iść tą drogą razem z Maryją, nie tylko we dwoje, ale z innymi małżeństwami, które tak jak my pragną zostać rodzicami.

Zapraszamy Was bardzo serdecznie do wspólnej modlitwy. Każdego dnia modlimy się 10 różańca w intencji małżeństw starających się o potomstwo.

Odmówienie modlitwy to zaledwie 5 minut. Starasz się o potomstwo? Chcesz wspierać innych swoją modlitwą? Módl się razem z nami! W jedności siła!

 

Adoracje

Zapraszamy Was każdego 8 dnia miesiąca o godz. 19.30 do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie na adorację wraz z modlitwą o uzdrowienie.

 

Osoby, które nie mogą być z nami w Matemblewie mogą wziąć udział w transmisji z adoracji prowadzonej na naszym fanpage’u.

 

Każdego 8 dnia miesiąca w różnych częściach Polski i świata odprawiane są Msze Święte w intencji małżeństw starających się o potomstwo, na które bardzo serdecznie Was zapraszamy.

 

Msze Święte w intencji małżeństw starających się o potomstwo

Msze Święte w podanych miejscowościach organizowane są przez osoby tam mieszkające, które chcą włączyć się w dzieło Modlitwy o potomstwo.

Jeśli w Twojej miejscowości 8. dnia miesiąca odbędzie się Msza Święta w intencji małżeństw starających się o potomstwo, poinformuj nas o tym a udostępnimy tą informację na naszej stronie.

 

8 PAŹDZIERNIKA TAKA MSZA ŚW. ODBĘDZIE SIĘ W PARAFII NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W ŚREMIE – ZAPRASZAMY WSZYSTKIE PARY MODLĄCE SIĘ O DAR POTOMSTWA W SWOICH MAŁŻEŃSTWACH!

WIĘCEJ informacji na stronie Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie.

Zobacz także...

Mamy dwóch nowych szafarzy

Zobacz więcej

Jubileusz 25-lecia posługi czterech naszych szafarzy

Zobacz więcej

Zapraszamy dzieci na Serdeczną Osadę

Zobacz więcej

Rekolekcje „Adoratio” w Niepokalanowie

Zobacz więcej