Parafia Najświętszego Serca Jezusa w Śremie,

Archidiecezja Poznańska

Mamy nowych lektorów

Dodano: 29.11.2021

W I Niedzielę Adwentu 28 listopada 2021 roku podczas Mszy Świętej o godz. 10:15 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie siedmiu chłopaków przyjęło błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym.

Uroczystość była uwieńczeniem wielotygodniowych przygotowań. Przez kilka kolejnych sobót chłopacy odbywali spotkania formacyjne, na których zdobywali wiedzę na temat posługi lektora i nie tylko. W ramach kursu zostały przeprowadzone z zajęcia z liturgii i oczywiście fonetyki. Nie zabrakło również formacji biblijnej i formacji wewnętrznej. Dziękujemy tym, którzy prowadzili spotkania – ks. Łukaszowi Bąbelkowi, ks. Karolowi Wachowiakowi, p. Andrzejowi Tomaszewskiemu oraz p. Łukaszowi Zielińskiemu.

Lektorami zostali: z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie – Piotr Adamczyk, Stanisław Panas, Filip Płóciniak oraz Mateusz Szymański. Błogosławieństwo otrzymali także ministranci z innych parafii z dekanatu śremskiego: dwóch z parafii pw. św. Michała Archanioła z Dolska – Stanisław Andrzejewski oraz Krzysztof Jankowiak, a także jeden ministrant z parafii garnizonowej pw. św. Jana z Dukli w Śremie – Wojciech Porczak.

Jeden z naszych ministrantów przyjmie błogosławieństwo w późniejszym terminie.

Galeria zdjęć dostępna na stronie: http://ministranci.nsjsrem.pl/mamy-nowych-lektorow/

Zobacz także...

Mamy dwóch nowych szafarzy

Zobacz więcej

Jubileusz 25-lecia posługi czterech naszych szafarzy

Zobacz więcej

Zapraszamy dzieci na Serdeczną Osadę

Zobacz więcej

Rekolekcje „Adoratio” w Niepokalanowie

Zobacz więcej