PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA W ŚREMIE, ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA
W ŚREMIE, ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Akt oddania Śremu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

22 czerwca 1922 roku, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, na Rynku naszego Miasta odbył się Akt oddania Śremu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Grupa osób świeckich i duchowieństwa Śremskich Parafii podjęła inicjatywę aby 22 czerwca br., na tym samym miejscu czyli Śremskim Rynku, w nowym kontekście historycznym Świata, Europy i Polski, czasie pełnym niepokoju, czasie zarazy koronawirusa, zawieruchy wojennej tuż u naszych granic i innych niebezpieczeństw, dokonać odnowienia tego Aktu. Punktem centralnym uroczystości była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Zdzisława Fortuniaka.
Przed wejściem do Ratusza został utworzony ołtarz a nad nim został zawieszony obraz Pana Jezusa. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. Biskup Zdzisław Fortuniak. Koncelebrowało wielu kapłanów z dekanatu śremskiego. Obecny był również ojciec Iwan, prawosławny duchowny odprawiający nabożeństwa w Śremie dla gości z Ukrainy.
Akt zawierzenia odczytał ks. prałat Marian Brucki. Bezpośrednio po jego odczytaniu wszyscy zebrani udali się w procesji wokół Rynku z Najświętszym Sakramentem.

Msze Święte

NIEDZIELA
07:30
09:00
10:15    suma
11:30    z dziećmi   
12:45
19:00

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
07:00    
18:00    
18:30    

SOBOTA
07:00 
18:30