PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA W ŚREMIE, ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA
W ŚREMIE, ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Odbył się turniej dla ministrantów w piłkę nożną halową

Dnia 16 czerwca 2018 r. o godz. 9:00 na sali gimnastycznej w Katolickim Centrum Edukacji i Kultury odbył się Turniej Ministrantów do lat 14 w piłkę halową. Organizatorem turnieju było Duszpasterstwo Ministrantów Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie, na czele z opiekunem ks. Łukaszem Maćkowiakiem i prezesem Łukaszem Zielińskim.

W wydarzeniu wzięło udział pięć drużyn – trzy ze Śremu (Parafia farna, Parafia NSJ i Parafia Ducha Świętego), ekipa ze Mchów (Parafia Św. Marcina Bpa i męczennika) oraz drużyna z Błociszewa (Parafia św. Michała Archanioła). Maksymalna liczba biorących udział zawodników w drużynie nie mogła przekroczyć dziesięciu graczy, jednak w wyjściowym składzie wychodziło na boisko pięciu graczy (cztery w polu + jeden bramkarz). Jedna połowa meczu trwała pięć minut z krótką przerwą na zamianę stron. Łącznie zostało rozegranych 12 meczów – 10 meczów w systemie ligowym oraz mecz o trzecie miejsce i mecz finałowy.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – Parafia NMP Wniebowziętej w Śremie
II miejsce – Parafia Najświętszego Serca Jezusa w Śremie
III miejsce – Parafia Św. Marcina Bpa i męczennika w Mchach
IV miejsce – Parafia Ducha Świętego w Śremie
V miejsce – Parafia Św. Michała Archanioła w Błociszewie

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, natomiast I, II oraz III miejsce otrzymały trofea. Dodatkowo został uhonorowany najlepszy strzelec turnieju, którym został Adrian Mieloszyński z Parafii NMP Wniebowziętej w Śremie (strzelił 16 goli) oraz najlepszy bramkarz turnieju, którym został Mikołaj Ajnbacher z Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie (w trzech meczach zachował czyste konto).