logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Odbył się Archidiecezjalny Turniej w Tenisa Stołowego w Śremie

W sobotę 23 kwietnia 2022 roku duszpasterstwo ministrantów parafii Najświętszego Serca Jezusa w Śremie organizowało Archidiecezjalny Turniej Tenisa Stołowego. Turniej odbył się w sali gimnastycznej Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie. Do rywalizacji przystąpiło 26 ministrantów z siedmiu parafii: Świętego Floriana w Wirach, Najświętszej Maryi Panny w Manieczkach, Świętego Michała Archanioła w Czempiniu, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubaszu, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tulcach, Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu, Najświętszego Serca Jezusa w Śremie.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10:00 informacjami organizacyjnymi i modlitwą, którą poprowadził ksiądz Łukasz Bąbelek. Zawodnicy zostali wcześniej podzieleni na 8 grup, z każdej grupy wychodziło dwóch najlepszych zawodników. Po fazie grupowej nastąpiła przerwa, w trakcie której zawodnicy rozgrywali między sobą swobodne spotkania. Po przerwie zostały rozegrane spotkania fazy pucharowej, rozegrano kolejno: ⅛ finału, ćwierćfinały, półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał. Finał po zaciętym spotkaniu, w którym rozegrano trzy sety, a każdy kończył się grą na przewagi, wygrał Maciej Buśko z Lubasza. Drugie miejsce zajął Marek Dziwak ze Czempinia, a trzecie Jan Ambroży, który również reprezentował parafię z Czempinia. Dodatkową nagrodę otrzymał Nikodem Nożyński z Tulec, który zajął czwarte miejsce i otrzymał dodatkową nagrodę dla najlepszego zawodnika do lat 13.

Turniej przebiegł w miłej atmosferze, zawodnicy otrzymali od organizatorów poczęstunek oraz wodę. W trakcie całego turnieju w tle przygrywała muzyka motywująca zawodników do rywalizacji. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale i nagrody książkowe.

Naszą parafię reprezentowali: Filip Kozłowski, Józef Matuszak, Piotr Knyspel i Daniel Małyszek.