logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Podsumowanie Archidiecezjalnego Turnieju Tenisa Stołowego

18 marca 2023 w sali gimnastycznej Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury odbył się Archidiecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla służby liturgicznej. Nasza wspólnota już drugi raz była gospodarzem tego turnieju. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: Ministrant (dla uczestników urodzonych do 2008 roku) i OPEN. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 41 zawodników. W kategorii Ministrant wzięło udział 24 zawodników, którzy zostali podzieleni na 8 grup, z każdej grupy wychodziły dwie najlepsze osoby. Następnie przystąpili oni do spotkań 1/8 finału, później kolejno do ćwierćfinałów, półfinałów, spotkania o 3 miejsce i wielkiego finału.

Zwycięzcą został Piotr Matkowski (Parafia św. Jakuba Apostoła Większego w Poznaniu), drugie miejsce zajął Maksymilian Nożyński (Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z Tulec), na najniższym stopniu podium uplasował się Emanuel Błaszczyk (Parafia św. Marii Magdaleny w Czarnkowie), natomiast czwarte miejsce zajął Szymon Koterba (Parafia św. Marcina i św. Wincentego Męczennika w Skórzewie).

Do rywalizacji w kategorii OPEN przystąpiło 17 zawodników. Zostali oni podzieleni na jedną grupę pięcioosobową i trzy grupy czteroosobowe. Z każdej grupy wychodziły dwie najlepsze osoby, które następnie przystąpiły do rywalizacji w ćwierćfinałach. Później zostały rozegrane półfinały, mecz o 3 miejsce i wielki finał. Maciej Buśko (Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubaszu) obronił wywalczony rok wcześniej tytuł, drugie miejsce zajął Jan Wallas (Parafia św. Michała Archanioła w Poznaniu), na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Matkowski (Parafia św. Jakuba Apostoła Większego w Poznaniu), a czwarte miejsce zajął Benedykt Drozdowicz (Parafia św. Michała Archanioła w Poznaniu).

Puchary wręczyli prezes ministrantów przy parafii Najświętszego Serca Jezusa w Śremie oraz prezes dekanalny dekanatu śremskiego – Łukasz Zieliński, wiceprezes dekanalny – Filip Kozłowski i wiceprezes od spraw sportowych przy parafii Najświętszego Serca Jezusa w Śremie – Sebastian Witasiak, który od października pełni także funkcję wiceprezesa sekcji sportowej DSLAP. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i poczęstunek. Na zakończenie Sebastian Witasiak zaprosił wszystkich obecnych na archidiecezjalną pielgrzymkę służby liturgicznej do Lubasza, która odbędzie się 17 czerwca.